Zgodnie z ustawą Prawo wodne przedsięwzięcia mogące znacząco oddziaływać na środowisko oraz obiekty budowlane lokalizowane na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią wymagają uzyskania pozwolenia wodnoprawnego.
Jak sprawdzić czy dany obszar jest szczególnie zagrożony powodzią?
Aby dowiedzieć się czy działka, na której planujemy wybudować np. dom jednorodzinny nie leży w obszarze zagrożenia powodzią musimy zwrócić się do właściwego oddziału Wód Polskich lub sprawdzić na udostępnionych mapach zagrożenia powodziowego na stronie internetowej ISOK Hydroportal.
Jak uzyskać pozwolenie wodnoprawne?
W celu uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na realizację przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko, budowę obiektów budowlanych lub gromadzenia ścieków, środków chemicznych i innych materiałów mogących zanieczyścić wodę lokalizowanych na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią należy przygotować wniosek o wydanie pozwolenia wodnoprawnego.
Co należy dołączyć do wniosku o wydanie pozwolenia wodnoprawnego?
Do wniosku o wydanie pozwolenia wodnoprawnego należy dołączyć szereg dokumentów. Przede wszystkim należy dołączyć operat wodnoprawny, decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (jeśli była wymagana), mapę zasięgu oddziaływania, wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ocenę wodnoprawną (jeśli była wymagana), wypisy z rejestru gruntów lub uproszczone wypisy z rejestru gruntów dla nieruchomości usytuowanych w zasięgu oddziaływania.
W celu uzyskania pozwolenia wodnoprawnego zapraszamy do kontaktu, przygotujemy kompletny wniosek o wydanie pozwolenia wodnoprawnego, przygotujemy niezbędne załączniki, sporządzimy operat wodnoprawny. Również na podstawie przygotowanego pełnomocnictwa możemy reprezentować Państwa przed właściwym organem wydającym pozwolenie wodnoprawne.
Zapraszamy do współpracy!