Pomost na jeziorze bądź rzece jest traktowany jako urządzenie wodne zgodnie z definicją ustawy Prawo wodne. Przed rozpoczęciem realizacji budowy pomostu należy uzyskać trzy odrębne decyzje urzędowe.

1. Ustalenie linii brzegowej

Wniosek o ustalenie linii brzegowej składa się zgodnie z Prawem wodnym do Ministra Infrastruktury jako organu właściwego do spraw gospodarki wodnej.

2. Pozwolenie wodnoprawne lub zgłoszenie wodnoprawne

Planując realizację pomostu o szerokości do 3 m i długości całkowitej do 25 m (suma długości poszczególnych elementów pomostu) wymaga zgłoszenia wodnoprawnego. Gdy planowany pomost będzie większy albo planujemy budowę dwóch pomostów, których łączne rozmiary przekroczą powyższe parametry, konieczne będzie pozwolenie wodnoprawne. Wydawaniem pozwoleń wodnoprawnych i przyjmowaniem zgłoszeń wodnoprawnych zajmuje się dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej Wód Polskich.

3. Pozwolenie na budowę lub zgłoszenie budowy

Pomosty o długości całkowitej do 25 m i wysokości, liczonej od korony pomostu do dna akwenu, do 2,50 m, służące do cumowania niewielkich jednostek pływających (łodzi, kajaków, jachtów), uprawiania wędkarstwa i rekreacji, są zwolnione z pozwolenia na budowę. Wymagają jednak zgłoszenia budowy w starostwie powiatowym. Na większe pomosty trzeba uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę.

Zapraszamy do kontaktu, przygotujemy każdy wniosek o pozwolenie wodnoprawne lub zgłoszenie wodnoprawne, wykonamy operat wodnoprawny. A na podstawie uzyskanego pełnomocnictwa będziemy reprezentować Inwestora przed organem wydającym decyzję. Gwarantujemy szybkie i bezproblemowe uzyskanie prawomocnej decyzji.

Zapraszamy do kontaktu:

Wizytówka

BUTech

Biuro Usług Technicznych Mirosław Konieczny

NIP: 685 100 97 83

REGON: 180633300

ul. Kolejowa 6

38-200 Jasło

Adres biura w Warszawie:

ul. Belgradzka 4/105

02-792 Warszawa

tel. kom.: +48 505 014 422

e-mail: biuro@butech.pl


FORMULARZ KONTAKTOWY